Paralēli  socioekonomiskās nevienlīdzības jautājumu risināšanai Misija "Dzīvības ēdines" kopš 2020. gada arī aktīvi ir iesaistījusies atkritumu piesārņojuma samazināšanā.

Būtiska izmaiņa šajā jomā bija 2020. gada 11.augusta Ministru Kabineta noteikumi, kuri atļāva pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām, kas atļauj izmantot labdarībā pārtiku, kurai beidzies lietojuma termiņš.

Principā šiem jaunajiem noteikumiem vajadzētu nopietni samazināt pārtikas zudumu un pārtikas atkritumu daudzumu Latvijā, taču realitātē šādas pārtikas savākšana, šķirošana, gatavošana un izdalīšana labdarībā prasa brīvprātīgo un infrastruktūras resursu, kuru ļoti trūkst lielākajai daļai Latvijas labdarības organizāciju.Kā jaunu projektu 2020. gada beigās "Dzīvības ēdiens” ir noslēgusi līgumu ar "Maxima Latvija" kā pilotprojektu septiņas dienas nedēļā savācot pārtiku ar derīguma termiņa beigām no trīs "Maxima XXX" lielveikaliem Deglava, Saharova un Slokas ielā.

Spējam apstrādāt un izdalīt trūkumcietējiem ap 75% no šiem produktiem, ap 35 tonnas mēnesī, un savukārt tikai 10-12 tonnas produktu kļūst par pārtikas atkritumiem.