Siltas bezmaksas maltītes Ukrainas kara bēgļiem

Foto galerija

Dzīvības Ēdiens programā "Dod pieci" par projektu:
Apskatīt

Par projektu 

Projekta mērķis ir siltu bezmaksas maltīšu izdalīšana Rīgas Ukrainas Bēgļu Atbalsta Centrā darba dienās no 9:30, uz Zirgu ielas pretī Centram, Centrā izliekot informāciju par šo pakalpojumu.

Siltās maltītes tiek izdalītas no misijas "Dzīvības ēdiens” autobusa slēgtos traukos līdzņemšanai, kā arī tiek izdalīts karsts dzēriens. Izdalot 150 maltītes dienā projekts nodrošinās ik rītu Ukrainas kara bēgļus ar pilnvērtīgu no graudaugiem,  pākšaugiem, dārzeņiem un piena produktiem gatavotu maltīti.

Kopš šī gada marta Ukrainas Bēgļu Atbalsta Centrā Kaļķu ielā tika sniegtas siltas bezmaksas maltītes, Rīgas Dome arī ar Ziedot.lv atbalstu nodrošināja 900 pusdienu porcijas, pēc Labklājības Departamenta lūguma piedalījās arī misija “Dzīvības ēdiens” ar karstu putru uz brokastīm.

Bet tagad rudenī viss ir mainījies. Ukrainas bēgļu uzņemšanas centrs ir pārbraucis uz Amatu ielu, kur ēdnīcai telpu vairāk nav un arī Rīgas Domei zupai pusdienām līdzekļus šajā ziemā ar lielajiem enerģijas izdevumiem izdalīt nevar,  tāpēc pašreiz Centrā ir iepējams vienīgi uzstādīt kafijas automātu.

Šis projekts rod risinājumu siltā bezmaksas ēdiena nodrošināšanai Ukrainas bēgļiem, izdalot maltītes līdznešanai slēgtos termotraukos pie ieejas Ukrainas Atbalsta Centrā no misijas autobusa.

No rītiem “Dzīvības ēdiena” virtuvē K.Barona ielā 56 gatavosim karsto ēdienu, vedīsim to uz Bēgļu Atbalsta Centru katru rītu 9:30,  kad ir visvairāk cilvēku, kuri no rīta ierodas kārtot sociālās palīdzības dokumentus.

Aktivitātes

Projekta ietvaros katru darba dienu Rīgas Bēgļu Atbalsta Centrā tiks izdalītas karstas bezmaksas maltītes Ukrainas civil iedzīvotājiem.

No rītiem mēs “Dzīvības ēdiena” virtuvē gatavosim karsto ēdienu un ar misijas autobusu vedīsim to uz Bēgļu Atbalsta Centru. Ieradīsimies uz 9:30, laikā kad Centrs atveras un ir visvairāk cilvēku, kuri no rīta ierodas kārtot sociālās palīdzības dokumentus.

Karsto ēdienu izdalīsim slēgtos traukos jau tieši no misijas autobusa. Izdalīšana notiks Sarkanā Krusta telpu priekšā uz Zirgu ielas, tieši pie izejas caur pagalmu no Bēgļu Atbalsta Centra.

Kā silto plānojam graudaugu un pākšaugu (zirņu, pupu lēcu u.c.) sautējumu, kurš nodrošina cilvēkam pilnu aminoskābju spektru, ko nenodrošina vien graudi. Aukstajā laikā pievienosim arī sojas gaļas gabaliņu, tas padara ēdienu garšīgāku un ideāli piemērotu ziemai, jo ziemā cilvēkiem nepieciešams vairāk olbaltumvielu, lai uzturētu siltumu.  Arī īpaši ģimenēm ar bērniem ļoti garšo  piena putra ar riekstiem un rozīnēm, pie kā arī cilvēki Ukrainā no bērnības ir pieraduši, tā kā centīsimies arī variēt pamatēdienu un cilvēkiem izdalīsim arī karstu dzērienu.

Ikdienas izdevums Ukrainas bēgļu ēdināšanai pie šādā maltītēm uz izdalīšanas dienu ar 150 porcijām būs €250, €5500 mēnesī, to skaitā 0.90 centi līdz 1 eiro siltais ēdiens, 20-25 centi karstais dzērie - vai tēja, vai arī kāds karstais kompots ar augļiem vai ogām; atlikušie ap 50 centi termotrauki ar vāku, karotītes, krūzītes un iepakojuma maisiņi.   

Lielais nezināmais arī Krievijas iebrukuma izraisītā kara neparedzamajā gaitā ir  tas, cik cilvēkiem bēgļu centrā siltais ēdiens būs šoziem vajadzīgs. Atbilstoši mēra Staķa informācijai Kaļķu ielā līdz septembrim tika izdalītas 900 pusdienu porcijām dienā, bet jebkurš stabils skaits būs ļoti nozīmīga palīdzība Ukrainas bēgļiem, vispirms jau sniedzot ēdienu ģimenēm ar bērniem. Šajā situācijā apjomu plānojam divus lielos putras katlus, kopā 150 porcijas, kas jau būs ļoti svarīgs atbalsts.